آموزش برنامه نویسی اندروید ساخت اولین پروژه

ب

آموزش برنامه نویسی اندروید ساخت اولین پروژه

با جلسه سوم از آموزش برنامه نویسی اندروید با زبان برنامه نویسی جاوا و IDE اندروید استودیو در خدمت شما کاربران عزیز سایت حالا آی تی هستم در این قسمت از آموزش برنامه نویسی برای اندروید ما قصد داریم که نحوه ساخت اولین پروژه اندرویدی را در برنامه اندروید استودیو به شما دوستان عزیز آموزش دهیم در این آموزش شما یاد میگیرد که چگونه یک پروژه را بسازید و تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید در ادامه با سایت حالا آی تی همراه باشید.

آموزش ساخت پروژه در اندروید استودیو

برنامه نویسی برای اندروید نیازمند یکسری از پیش نیازها مانند برنامه اندروید استودیو است که شما کدهای خود را داخل این برنامه می نویسید و این برنامه کدهای شما را به زبان ماشین ترجمه می کند و در گوشی های اندرویدی قابل اجرا می شود.اندروید استودیو در نگاه اول یک برنامه بسیار پیچیده به نظر می آید اما با کمی کار و آشنایی با ابزارهای آن شما به راحتی می توانید با این برنامه ارتباط برقرار کنید و با آن برنامه های زیبایی بسازید.

در قدم اول شما باید یاد بگیرید که چگونه یک پروژه در برنامه اندروید استودیو بسازید.پس در ادامه با سایت حالا آی تی همرا باشید.

  •  برنامه اندروید استودیو را باز کنید.
  • صفحه ای با نام Welcome to Android Studio را مشاهده خواهید کرد.
  • بر روی گزینه اول یعنی Start a new Android Studio project کلیک کنید.
  • حالا با صفحه ای با نام Create New Project را مشاهده خواهید کرد.
  • در قسمت Application name می توانید نام برنامه خود را بنویسید.
  • در قسمت Company domain باید یک اسم منحصر به فرد مانند (com.ali.ir) بنویسید که این قسمت پکیج نیم نام دارد.
  • در قسمت Project location شما می توانید مشخص کنید که پروژه شما در کدام مسیر ذخیره شود پیشنهاد بنده این است که پروژه های خود را در درایوی که ویندوز نصب است مانند درایو C ذخیره نکنید چرا که اگر برای ویندوز شما مشکلی پیش بیاید امکان از دست دادن پروژه های شما خیلی زیاد است.بعد از تغییر گزینه های مربوطه سپس بر روی Next کلیک کنید.
  • در پنجره بعدی شما باید مشخص کنید که برای چه نوع گجتی قصد برنامه نویسی دارید ما در این آموزش قصد برنامه نویسی برای گوشی های موبایل و تبلت ها را داریم پس گزینه اول را که با نام Phone And Tablet به صورت پیش فرض تیک خورده است را بدونه تغییر قرار می دهیم.API را نیز به صورت پیش فرض بر روی ۱۵ یعنی اندروید ۴٫۰٫۳ قرار دهید این گزینه یعنی افرادی که اندروید پایین تر از ۴٫۰٫۳ را دارند نمی توانند از برنامه شما استفاده کنند و افرادی که این اندروید به بالا را دارند می توانند برنامه شما را نصب کنند هرچقدر این API ها بالاتر برود شما از امکانات بیشتری در برنامه اندرویدی خودتان می توانید استفاده کنید اما هر چقدر این API پایین تر برود شما دیگر نمی توانید از امکانات بیشتر اندروید استفاده کنید و در کل محدود می شوید پیشنهاد قرار دادن این بر روی API 15 است.سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.
  • در این قسمت شما می توانید یک اکتیوتی را به صورت پیش فرض انتخاب کنید اما این که اکتیوتی چیست را فعلا کار نداریم و به صورت پیش فرض بر روی Empty Activity قرار می دهیم و سپس بر روی گزینه Next کلیک می کنیم.
  • بعد از انجام این مراحل برنامه اندروید استودیو شروع به ساخت پروژه می کند و پروژه شما ساخته می شود تا زمان بیلد شدن پروژه منتظر باشید و حتما برای بار اول که پروژه را می سازید به اینترنت پر سرعت متصل باشید اگر در بار اول در هنگام ساخت پروژه به اروری برخورد کردید کاملا برنامه اندروید استودیو را ببندید و با یک برنامه گذر از تحریم و اینترنت پر سرعت وارد برنامه شوید تا اندروید استودیو فایل های مورد نیازش را دانلود و نصب کند.

 

در ادامه ادامه اگر توضیحات بنده جای شکی را برای شما ایجاد کرده و دوست دارید درباره ریز مشخصات برنامه اندروید استودیو و نحوه ساخت پروژه در آن را یاد بگیرید می توانید کلیپ زیر را که به صورت زبان اصلی برای شما دوستان عزیز قرار داده ام را مشاهده کنید.

 

امیدوارم از جلسه سوم از آموزش برنامه نویسی اندروید لذت کافی را برده باشید اگر آموزش ها برای شما مفید بوده است ما را به دوستان خود معرفی کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!