آموزش برنامه نویسی اندروید درس دوم : نصب اندروید استودیو

ب

آموزش برنامه نویسی اندروید درس دوم : نصب اندروید استودیو

اندروید یکی از بهترین سیستم عامل هایی موبایلی است که بیشترین سهم بازار را به خودش اختصاص داده است.این سیستم عامل فقط مختص به گوشی های موبایل نیست و در ساعت های هوشمند ، تلویزیون ها و ماشین از این سیستم عامل استفاده می شود برای برنامه نویسی برای سیستم عامل اندروید شما به یک IDE احتیاج دارید که کدهای خود را داخل آن بنویسید در ادامه با سایت حالا آی تی همراه باشید.

آموزش نصب برنامه اندروید استودیو

بیشتر افراد با نصب اندروید استودیو مشکل دارند ولی نصب این برنامه ساده تر از چیزی است که شما تصور می کنید برای نصب اندروید استودیو شما باید قبل تر Java یا همان JDK را بر روی سیستم خود نصب کنیدبرای اینکه متوجه شوید جاوا بر روی سیستم شما نصب است کلید های ترکیبی ویندوز + R را فشار دهید تا پنجره Run برای شما باز شود ، در پنجره باز شده تایپ کنید CMD و سپس اینتر را بزنید حالا در پنجره باز شده تایپ کنید java و سپس اینتر کنید اگربه شما ورژن های مختلف جاوا را نمایش داد پس یعنی جاوا بر روی سیستم شما نصب است.

 

اگر جاوا را نصب کرده اید ولی ورژن های مختلف را در CMD به شما نمایش داده نشده است یکبار سیستم خود را ری استارت کنید و دوباره این مراحل را انجام دهید.

 

برنامه اندروید استودیو را می توانید از سایت رسمی اندروید دانلود کنید اما به دلیل تحریم های نرم افزاری که برای کاربران ایرانی وجود دارد سایت برای شما نمایش داده نمی شود می توانید از برنامه های گذر از تحریم استفاده کنید و یا از سایت های فارسی زبان و معتبر ایرانی برنامه اندروید استودیو آخرین ورژن آن را دانلود کنید.

 

اندروید استودیو یک IDE رایگان است و لایسنس برای خریداری ندارد که شما بخواهید درگیر کرک کردن این برنامه باشید همه چیز با چند کلیک و در نهایت مراحل نصب به پایان می رسد اما برنامه اندروید استودیو را اجرا نکنید.قبل از باز کردن برنامه برنامه گذر از تحریم خود را روشن کنید تا آی پی شما به غیر از ایران تنظیم شود حالا برنامه اندروید استودیو را اجرا کنید و یک پروژه بسازید (ساخت پروژه بسیار ساده است) و منتظر باشید تا برنامه اندروید استودیو فایل هایی که برای اجرا نیاز دارد را خودش دانلود کند.این مراحل زمانش نسبت به سرعت اینترنت شما مربوط می شود پس صبور باشید.

 

اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید بدونه هیچ اروری اندروید استودیو شما آماده است این مراحل در ویدئو آموزشی انگلیسی زبانی که برای شما دوستان قرار می دهم آورده نشده است و صرفا تجربه بنده در نصب برنامه اندروید استودیو بوده است در هر حال مشاهده آموزش زیر نیز می تواند به شما دوستان کمک زیادی در نصب برنامه داشته باشد.

 

اگر جلسه اول از آموزش برنامه نویسی اندروید را مشاهده نکرده اید می توانید از طریق جلسه اول قسمت اول از آموزش برنامه نویسی اندروید را مشاهده کنید.

 

امیدوارم از جلسه دوم آموزش برنامه نویسی اندروید لذت کافی ببرید و ما را به دوستان خود معرفی کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!