بهترین جایگزین حالت Sleep در ویندوز Hibernate

ب

بهترین جایگزین حالت Sleep در ویندوز Hibernate

اگر شماهم از آن دسته از کاربرانی هستید که همیشه لپ تاپ خود را بر روی حالت Sleep قرار می دهید تا انرژی باتری کمتر مصرف شود در این آموزش ویژگی جدیدی را در ویندوز ۱۰ به شما یاد خواهیم داد تا توسط آن بجای استفاده از حالت Sleep باتری کمتری مصرف کنید پس در ادامه با معرفی ویژگی Hibernate با سایت حالا آی تی همراه باشید.

آموزش فعال کردن Hibernate در ویندوز ۱۰

زمانی که شما می خواهید برنامه های باز شده خود را نبنید اما فعلا به کامپیوتر خودتان احتیاجی ندارید و از همه مهمتر باتری کمی دارید آن را بر روی حالت Sleep قرار می دهید در این حالت فقط بخش کمی از سیستم شما از خاموش می شود و بقیه موارد روشن هستند در حالت Sleep، کامپیوتر در حالتی قرار خواهد گرفت که به آن حالت مصرف کم انرژی می گویند و برق صفحه نمایش، هارد درایو، و پورت ها قطع می شود. تنها جزئی از کامپویتر که در این حالت همچنان فعال است رم سیستم است.

 

در حالت Hibernate، برق تمامی موارد بالا به به همراه رم قطع خواهد شد. یعنی اگر برق منزل یا محل کار شما قطع شود، اطمینان خواهید داشت که هیچ کدام از داده های شما از دست نمی روند. این حالت در واقع همان خاموش کردن لپتاپ و کامپویتر شخصی بدون بستن همه فایل ها و برنامه ها است. البته روشن کردن دوباره سیستم از حالت Sleep زمان کمتری را نسبت به روشن کردن در حالت Hibernate صرف خواهد کرد.

 

به صورت پیش فرض این ویژگی در منوی استارت ویندوز ۱۰ شما وجود ندارد و باید آن را فعال کنید.

 

بهترین جایگزین حالت Sleep در ویندوز Hibernate

 

برای اضافه کردن این ویژگی در منوی استارت مراحل زیر را انجام دهید :

 

اگر از لپ تاپ استفاده می کنید بر روی گزینه باتری کلیک راست کنید و Power Options را بزنید در غیر این صورت می توانید از طریق Control Panel به گزینه Power Options دسترسی داشته باشید.

 

حالا بر روی گزینه Choose what closing the lid does کلیک کنید و یا بر روی گزینه Choose what the power buttons do کلیک کنید.

 

اگر گزینه Hibernate را زیر گزینه Shutdown settings وجود نداشت بر روی لینک Change settings that aren’t currently available کلیک کنید.

 

بهترین جایگزین حالت Sleep در ویندوز Hibernate

 

حالا بر روی گزینه Shutdown settings گزینه Hibernate را می ببینید. حالا این گزینه را فعال کنید تا Hibernate در منوی مربوط ظاهر شود.

 

بهترین جایگزین حالت Sleep در ویندوز Hibernate

 

بعد از آبی کردن تیک گزینه مربوطه شما باید در منوی استارت گزینه Hibernate را مشاهده کنید.

 

بهترین جایگزین حالت Sleep در ویندوز Hibernate

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *