آموزش زبان برنامه نویسی دارت (Dart)

آموزش زبان برنامه نویسی دارت (Dart)

دارت یک زبان برنامه نویسی شی گرا از خانواده سی است.که،در سال 2013 توسط گوگل معرفی شد،تا مشکلات جاوا اسکریپت را پوشش دهد.در ابتدا گوگل قصد داشت،تا زبان دارت را به عنوان جایگزین زبان جاوا اسکریپت قرار دهد،اما موفق نشد و زبان دارت به معروفیت زیادی نرسید.تا اینکه گوگل فریمورک فلاتر را معرفی کرد و محبوبیت این زبان برنامه نویسی روز به روز بیشتر شد.

زبان برنامه نویسی دارت یک زبان مولتی پلتفرم است که،می توانید با آن در سمت سرور،دسکتاپ و موبایل برنامه نویسی کنید.سنیتکس این زبان برنامه نویسی جذاب از خانواده سی گرفته شده است.یعنی اگر شما با زبانی مثل جاوا،سی شارپ، سی پلاس پلاس و… کار کرده باشید،به راحتی می توانید با زبان برنامه نویسی دارت ارتباط برقرار کنید.

اگر دوست داشته باشید که در وب از زبان دارت استفاده کنید کامپایلری تحت عنوان dart2js کدهای شما را به جاوا اسکریپت تبدیل می کند.

اگر دوست داشته باشید که در موبایل و دسکتاپ از زبان دارت استفاده کنید،می توانید از فریمورک فلاتر استفاده کنید و برنامه های بسیار جذاب و کاربر پسندی در کمترین زمان ممکن ایجاد کنید.

محبوبیت زبان دارت در فریمورک فلاتر است که،پیش نیاز کار با فلاتر یادگرفتن زبان برنامه نویسی دارت است.در این دوره آموزشی از سایت حالا آی تی به شما دوستان عزیز قدم به قدم از پایه تا پیشرفته یاد خواهم داد،چطور این زبان برنامه نویسی را بر روی سیستم عامل خود نصب و اجرا کنید،با دستورات زبان برنامه نویسی دارت آشنا می شویم و در نهایت چند مثال از آسان به سخت حل می کنیم تا مفاهیم را به خوبی درک کنید.پس با حالا آی تی همراه باشید.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code