گوگل بدونه اجازه کاربر موقعیت مکانی آن را رد یابی می کند

ب

گوگل بدونه اجازه کاربر موقعیت مکانی آن را رد یابی می کند

کارشناس ها متوجه این موضوع شده اند که گوگل بدونه اجازه کاربران موقعیت مکانی آنها را ردیابی می کند.این مورد حتی با غیر فعال بودن GPS هم امکان پیر است و گوگل با روشی متفاوت از طریق دکل های مخابراتی موقعیب دقیق مکانی کاربران را ردیابی می کند.در ادامه با سایت حالا آی تی همراه باشید.

موقعیت مکانی کاربران توسط گوگل بدونه اجازه ردیابی می شود

حریم شخصی موضوعی است که این روز ها بسیار مورد توجه است و شرکت هایی که حتی ادعای امن بودن را برای کاربران خود دارند هم بعد از مدتی مشخص می شود که این شرکت ها خودشان اهمیتی به حریم شخصی کاربران نمی دهند البته بستگی دارد که کاربر کدام یک از این شرکت ها باشید و چه انتظاری از حفظ حریم شخصی خود داشته باشید.

زمانی که شما در گوشی موبایل اندرویدی خودتان سیتسم موقعیت یاب یا همان GPS را غیر فعال می کند دیگر نباید موقعیت مکانی شما ردیابی شود اما گوگل باز هم با خاموش بودن GPS دستگاه شما به موقعیت مکانی دقیق شما دسترسی دارد و این کار را از طریق دکل های مخابراتی انجام می دهد.

در ایمیلی که گوگل برای Quartz ارسال کرده است گفته است که ما از آغاز سال میلادی گذشته به دنبال این بودیم که با استفاده از کدهای Cell ID به عنوان یک سیگنال اضافی، سرعت و عملکرد دریافت پیامک ها را ارتقا بدهیم. با این حال ما هرگز کدهای Cell ID را به سیستم همگام سازی شبکه خود متصل نکرده‌ایم، بنابراین آن داده‌ها بلافاصله حذف شدند و سیستم پیام رسانی نیز به روز رسانی شد تا دیگر درخواست Cell ID نخواهد.

البته لازم به ذکر است که این اطلاعات رمز نگاری شده هستند ولی اگر گوشی شما به هر نحوی هک شود باعث می شود که اطلاعات مکانی شما و دیگر موارد فاش شود.برای جلوگیری از هک شدن گوشی های اندرویدی خود از یک آنتی ویروس قوی استفاده کنید و هیچگاه از ساتی ها برنامه دانلود نکنید همیشه مرجع دانلود برنامه های خود را گوگل استور قرار دهید و در سایت های مشکوک با گوشی های موبایل خود وبگردی نکنید.امنیت دستگاه شما باید توسط خود شما جدی گرفته شود.

منبع :
ubergizmo

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *