پایان عمر سرویس کوتاه کننده لینک گوگل Goo.gl

ب

پایان عمر سرویس کوتاه کننده لینک گوگل Goo.gl

اگر شماهم از کاربران شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام توییتر و تلگرام هستید حتما از سرویس کوتاه کننده لینک گوگل هم استفاده کرده اید سرویس Goo.gl به شما این امکان را می دهد تا بتوانید لینک های بلند خود را به لینک های کوتاه تبدیل کنید تا کپی کردن آن در مکان های دیگر برای شما ساده شود یکی از ویژگی های خوب این سرویس مشاهده تعداد کلیک هایی است که بر روی لینک شما شده است اما خبر بد برای افرادی که از این سرویس استفاده می کنند این است که گوگل پشتیبانی خودش را از این سرویس پایان می دهد در ادامه با سایت حالا آی تی همراه باشید.

سرویس کوتاه کننده لینک گوگل

طبق گفته گوگل در وبلاگ رسمی این شرکت در مدتی که این سرویس فعال شده است آنها متوجه شده اند که کاربران به روش های دیگری موضوعات مورد نظر خودشان را پیدا می کنند و آنها به این نتیجه رسیده اند که کاربران نیازی به این سرویس ندارد در ادامه می توانید بیانیه رسمی شرکت گوگل را در وبلاگ رسمی آن بخوانید :

 

به منظور تمرکز بیشتر بر روی تلاش های ما، از هفته آینده، ما پشتیبانی خود از goo.gl را کاهش داده و آن را با (Firebase Dynamic Links (FDL جایگزین می کنیم. FDL ها URL های هوشمندی هستند که به شما اجازه می دهند تا کاربران برنامه های اندرویدی، iOS و وب را به هر جایی که مایلید هدایت کنید. ما از ارائه و گسترش این محصول خود بسیار هیجان زده هستیم.

 

اما خبر خوب برای افرادی که از این سرویس گوگل زیاد استفاده کرده اند در کانال های تلگرام و سایت های خودشان این است که بعد از قطع پشتیبانی گوگل از این سرویس ، این سرویس همچنان کاربران را به لینک های مقصد می رساند و نگرانی بابت لینک ها های گذشته وجود ندارد ولی گوگل از تاریخ ۱۲ فروردین پشتیبانی خودش را از این سرویس قطع می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *