چگونه فایل های قدیمی دانلود شده را در ویندوز ۱۰ را پاک کنیم

ب

چگونه فایل های قدیمی دانلود شده را در ویندوز 10 را پاک کنیم

اگر از کاربرانی هستید که دائم در اینترنت در حال دانلود فیلم ، عکس و بازی هستید حتما با کمبود فضای ذخیره سازی یا نصب برنامه در درایو سی خودتان شده اید (البته اگر ویندوز خود را در این درایو نصب کرده باشید) در این آموزش راهکاری به شما دوستان خواهیم داد تا بتوانید فایل های قدیمی دانلود شده ای که از آنها استفاده ای نمی کنید را به صورت خودکار پاک کنید در ادامه با سایت حالا آی تی همراه باشید.

پاک کردن خودکار فایل های دانلود شده قدیمی در ویندوز ۱۰

حالا شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چگونه می توان فایل های قدیمی را به صورت خودکار در ویندوز پاک کرد.در ویندوز ۱۰ امکانات مخفی زیادی وجود دارد که بسیاری از کاربران از آنها بی خبر هستند یکی از امکاناتی که به شما کمک می کند فایل های قدیمی که ۳۰ روز از دانلود آن گذشته و حتی یکبار هم اجرایش نکرده اید به صورت خودکار از پوشه دانلود در ویندوز ۱۰ پاک شود برای فعال کردن این ویژگی در ویندوز ۱۰ به مسیر زیر مراجعه کنید :

 

  • ابتدا به بخش تنظیمات ویندوز ۱۰ خود بروید (Settings)
  • سپس بر روی گزینه System و در نهایت بر روی Storage کلیک کنید.
  • حالا بر روی بخش Storage Sense کلیک کرده و سپس به بخش Change how we free up space بروید.

چگونه فایل های قدیمی دانلود شده را در ویندوز 10 را پاک کنیم

 

قسمت Delete files in my Downloads folder that haven’t changed for over 30 days و همینطور قسمت Delete temporary files that my apps aren’t using را علامت گذاری کنید. همچنین می توانید گزینه Delete files that have been in the recycle bin for over 30 days را نیز به حالت انتخاب در آورید.

 

حالا نکته ای که قبل تر هم به آن اشاره کردم را دوباره برای دوستان عرض می کنم با فعال کردن این بخش فایل های شما پس از گذشت ۳۰ اگر اجرا نشوند حذف خواهند شد و اگر در این ۳۰ روز شما هر روز و یا حتی در روز ۲۹ یکبار فایل ها را اجرا کنید پاک نمی شوند.

 

اگر قصد دارید فایل های شما بدونه اجرا بیشتر از این مدت باقی بمانند کافی است آن ها را در درایو و یا فولدری دیگر انتقال دهید.

 

امیدوارم این آموزش برای شما دوستان عزیز و همراهان حالا آی تی مفید بوده باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *