آموزش فعال کردن ورود دو مرحله ای اینستاگرام

ب

آموزش فعال کردن ورود دو مرحله ای اینستاگرام

همانطور که می دانید نمی توان گفت یک سیستم امن است و به آن اعتماد کامل داشت چرا که تمام سیستم ها قابلیت نفوذه دارند اما با راهکارهایی می توان از نفوذ افراد سودجو به سیستم ها تا حد زیادی جلوگیری کرد اما چگونه در این آموزش ما قصد داریم یک فاکتور امنیتی بسیار مهم در شبکه اجتماعی اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم پس در ادامه با سایت حالا آی تی همراه باشید.

افزایش امنیت حساب کاربری اینستاگرام

یکی از فاکتورهای امنیتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام که بسیاری از کاربران از آن غافل هستند ویژگی ورود دو مرحله ای به این شبکه اجتماعی است که باعث می شود امنیت اکانت شما بسیار بالا برود و اگر فردی رمز ورود شما را هم داشته باشد نمی تواند وارد حساب کاربری شما شود پس اگر این ویژگی را اکانت اینستاگرام خودتان فعال نکرده اید حتما دست به کار شوید و این ویژگی را برای حفظ حریم خصوصی خودتان فعال کنید.

 

توجه داشته باشید که برای فعال کردن ورود دو مرحله ای باید شما یک شماره تلفن معتبر را در اکانت اینستاگرام خودتان ثبت کرده باشید تا بتوانید از این ویژگی استفاده کنید.

 

اما چگونه می توان ورود دو مرحله ای را در اینستاگرام فعال کرد؟در جواب باید گفت به سادگی و در کمتر از ۱ دقیقه وقت شما می توانید ورود دو مرحله ای اکانت خود را فعال کنید برای این منظور فرقی ندارد که شما از اندروید استفاده می کنید یا سیستم عامل iOS برای فعال سازی ورود دو مرحله ای اینستاگرام به شرح زیر عمل کنید :

 

  • وارد تنظیمات اکانت اینستاگرام خودتان شوید (در اندروید تنظیمات با آیکون سه نقطه نمایش داده می شود و در سیستم عامل iOS توسط یک آیکون چرخ دنده)
  • در تنظیمات اکانت اینستاگرام خودتان دنبال گزینه Two factor Authentication بگردید و در نهایت آن را لمس کنید.
  • حالا با روشن کردن تیک گزینه Require Security Code یک پنجره به صورت پاپ آپ به شما نمایش داده می شود که بر روی Turn on یکبار لمس کنید.
  • حالا  یک پیامک از اینستاگرام که حاوی یک کد ۶ رقمی است برای شما ارسال می شود با وارد کردن این کد و در نهایت ذخیره کردن آن ورود دو مرحله ای اکانت شما فعال می شود.

 

حالا هر بار که وارد اکانت اینستاگرام خودتان شوید برای شما یک پیامک که حاوی یک کد ۶ رقمی است را وارد کنید تا بتوانید وارد حساب کاربری خودتان شوید و امنیت اکانت شما در حد زیادی بالا رفته است.

 

نکته : حتما از کدهای بکاپی که به شما نمایش داده می شود یک اسکرین شات بگیرید و در جای امنی نگهداری کنید که در صورتی که سیم کارت شما به هردلیلی از بین رفت بتوانید وارد اکانت خودتان شوید توجه داشته باشید که هر کدام از کدهای بکاپ فقط یکبار قابل استفاده هستند پس در صورتی که سیم کارت شما به هر دلیلی تغییر کرد شماره ورود دو مرحله ای به حساب کاربری خودتان را از طریق پروفایل تغییر دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *