وان پلاس اطلاعات کاربران خود را جمع آوری می کند

ب

وان پلاس اطلاعات کاربران خود را جمع آوری می کند

یکی از مواردی کاربران به آن اهمیت می دهند و واقعا هم جای اهمیت دادن دارد امنیت اطلاعات شخصی هر کاربر است که به شرکت گوشی سازی مورد علاقه خودش اعتماد می کند و آنها را داخل این گوشی نگهداری می کند.حالا مشخص شده است که وان پلاس به این عهده خودش وفا نکرده است و اطلاعات کاربران خودش را جمع آوری می کند.در ادامه با سایت حالا آی تی همراه باشید.

جمع آوری اطلاعات کاربران توسط وان پلاس

 

کمپانی چینی وان پلاس گویا از این موضوع خبر داشته است و واکنشی نسبت به این موضوع از خودش نشان نداده است.در تحقیقات سال گذشته مشخص شد که گوشی وان پلاس ۲ اطلاعات کاربران خودش را بر روی پروتکل HTTPS که متعلق به وان پلاس بوده است ارسال می کرده و کاربران هم از این موضوع هیچ اطلاعی نداشته اند.

بعد از بررسی های مشخص شده معلوم شد که اطلاعات ارسال شده شامل : نمایشگر ، قفل دستگاه ، ریبوت شدن های دستگاه ، نام شبکه های موبایلی و برخی دیگر از اطلاعات تخصصی و خصوصی تر کاربران بوده است.

و همینطور در بررسی های دیگر مشخص شد که دو برنامه پیش فرض نصب شده بر روی وان پلاس به نام OxygenOS مسئو جمع آوری اطلاعات کاربران بوده اند.

یکی برنامه مدیریت اپ های وان پلاس و دیگری سرویس دهنده‌ی خدمات مدیریت گوشی وان پلاس بوده است.

وان پلاس اطلاعات کاربران خود را جمع آوری می کند

یک محقق در حوزه امنیت در این باره با شرکت چینی وان پلاس صحبت داشته است اما این صحبت به هیچ نتجیه ای نرسیده است و یکی از کاربران توانسته است بدونه نیاز به روت کردن گوشی وان پلاس این برنامه ها را غیر فعال کند و این روش را به اشتراک گذاشته است که در آینده نزدیک آموزش این کار را برای شما قرار می دهم.

حالا باید منتظر ماند و دید وان پلاس در این مورد چه واکنشی از خودش نشان می دهد.

 

منبع :
phonearena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!