تست باتری پرچم دارهای سونی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت

ب

تست باتری پرچم دارهای سونی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت

همانطور که در جریان هستید سونی در کنگره جهانی موبایل در بارسلون از دو گوشی پرچم دار خودش یعنی سونی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت پرده برداری کرد که در تست هی انجام شده این دو گوشی از خودشان ویژگی های خوبی را به ارمغان آورده اند که لقب پرچم دار را به خودشان اختصاص دهند.دو گوشی سونی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت از نظر عمر باتری مورد مقایسه قرار گرفته اند که از خودشات عملکرد بسیار خوبی را به نمایش گذاشته اند در ادامه با سایت حالا آی تی همراه باشید.

سونی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت

گوشی های سونی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت نسبت به بقیه در رنج بهتری قرار دارند. گوشی پرچمدار Xperia XZ2 دارای نمره عالی و مدت زمان شارژدهی تقریبا ۹ ساعت را به خود اختصاص داده است که عدد خوبی است. گوشی دیگر یعنی XZ2 کامپکت هم توانسته زمان ۹ ساعت و ۱۳ دقیقه را به نمایش بگذارد که این هم عدد بسیار خوبی است. گفتنی است گوشی اکسپریا XZ2 دارای باتری با ظرفیت ۳۱۸۰ میلی آمپر ساعتی و گوشی XZ2 کامپکت مجهز به باتری ۲۸۷۰ میلی آمپر ساعتی است.

تست باتری پرچم دارهای سونی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت

نکته جالبی که توجه ما را به خودش جلب می کند این است که وقتی گوشی های سونی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت را با مدل های سال قبل یعنی سونی اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ1 کامپکت مقایسه می کنیم، بهبود وضعیت در طول عمر باتری آن را می توانیم به وضوح مشاهده کنیم که این موضوع را می توان به صفحه نمایش با وضوح بالای آنها دانست. گوشی XZ2 کامپکت دارای صفحه نمایش ۵ اینچی ۱۰۸۰ × ۲۱۶۰ پیکسل بوده، در حالی که مدل سال گذشته دارای صفحه نمایش ۷ اینچی با رزولوشن ۱۲۸۰ در ۷۲۰ پیکسل بود.

 

تست بعدی که برای بسیاری از کاربران مهم است مدت زمان مورد نیاز برای شارژ شدن گوشی است.از نظر کاربران گوشی موبایل هر چقدر سریع تر شارژ شود، بهتر است. با این حال باید عرض کنیم که متاسفانه گوشی های سونی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت از نظر سرعت شارژ شدن خیلی عملکرد فوق العاده ای نداشته اند. هرچند سونی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت مجهز به فناوری شارژ سریع ۳٫۰ هستند ولی هنوز سرعت شارژ شدن آنها به قدر کافی بالا نیست.

تست باتری پرچم دارهای سونی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت

مدت زمان مورد نیاز برای شارژ شدن گوشی سونی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت حدود ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه است تا هر یک از گوشی های سونی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت از صفر تا ۱۰۰ درصد شارژ شوند که اگر بخواهیم این دو گوشی هوشمند را باگوشی هوشمند وان پلاس ۵T مقایسه کنیم ، باید بگوییم گوشی وان پلاس ۵T حدود یک ساعت و نیم طول می کشد تا شارژ شود. موضوع بعدی این است که با اینکه گوشی اکسپریا XZ2 دارای شارژ بی سیم است.هرچند بهتر است که کاربران این مورد را در نظر داشته باشند که در طولانی مدت باتری گوشی با شارژ سریع کیفیت خودش را از دست میدهد و مانند قبل بازدهی ندارد.مورد دیگری که می تواند برای کاربران و علاقه مندان به گوشی های سونی جذاب باشند این است که این دو گوشی از شارژ بسیم نیز پشتیبانی می کنند.

 

اگر شما هم از علاقه مندان به گوشی های سونی هستید در آینده نزدیک می توانید پرچم دار های زیبای سونی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت را خریداری کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *